Do czego można wykorzystać ziarna kawy

Do czego można wykorzystać ziarna kawy

Czasem zdarzy się nam kupić kawę, która delikatnie mówiąc nie powala smakiem. Zalega nam w szafce, bo chociaż wypić się nie da, wyrzucić szkoda. Spróbujmy więc poszukać sposobów na jej wykorzystanie do innych celów niż gastronomiczny

Kawowe ozdoby

Jeśli mamy kawę ziarnistą, to najprostszy z pomysłów to wysypać ziarenka na płaską miseczkę i w środku umieścić małą świeczkę. Ziarna kawy można też przykleić do ramki na zdjęcia, czy ozdobić nimi stary lub nudny zegar. Można też wypełnić kawą przezroczyste naczynie, w którym umieścimy małą doniczkę z kwiatkiem. Kawa będzie nie tylko pełnić rolę ozdoby, ale również służyć jako nawóz.

Kawowe wsparcie w walce z brzydkimi zapachami

Ręce śmierdzące czosnkiem, zapach francuskiego sera w lodówce, czy patelnia po rybie, to dla kawy żaden problem. Talerzyk z garścią ziaren wstawiony do lodówki szybko poradzi sobie z serowym swądem, zmielone ziarna wtarte w ręce nie tylko pozbawią je zapachu, ale też w bonusie zafundują dłoniom peeling. Papka z kawy połączona z płynem do naczyń nie tylko usunie z patelni rybny smrodek ale błyskawicznie doszoruje przypalenia.

Kawa w ogrodzie

Ziarna kawy zawierają w sobie dużo azotu. Można je więc z powodzeniem wykorzystać jako nawóz do roślin. Zarówno bezpośrednio do gleby jak i do kompostownika. Tu również świetnie sprawdzą się fusy. Dodatkowy plus, że zapach kawy odstrasza koty. Podlewaj więc kawą rośliny, a problem kocich wizyt i zapachowych atrakcji z tym związanych powinien zniknąć.

Author Image
Eliza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *